DSP'de Celal Doğan sürprizi


DSP, Sarıgül’ün ardından, partiye sürpriz isimler kazandırmayı hedefliyor.Yerel seçimlere iddialı hazırlanan DSP yönetimi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ardından, partiye sürpriz isimler kazandırmayı hedefliyor.

Bu kapsamda, Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan’la görüşmeler sürüyor. Doğan da yaptığı açıklamada görüşmeleri doğruladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde vitrin yenilemek üzere harekete geçen DSP yönetimi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ardından flaş isimlerle görüşmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda parti yönetimi, aralarında Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan ve İstanbulBüyükşehir Belediye eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın da olduğu isimlerle görüşmelere başladı. Görüşmelerde, belediye başkan adaylığı konusunun gündeme gelmediği belirtilirken, bu isimlerin partiye katılım sürecinin hızlandırılmaya çalışıldığı kaydedildi.

Öte yandan, Celal Doğan, “Görüşüyoruz, olumlu olumsuz bir şey söylemek için henüz erken” dedi. Yine önümüzdeki günlerde DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in de Celal Doğan’la bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi. (Milliyet)

ensonhaber