AKP'nin temayül yoklamasında kadınlarla erkekler ayrı ayrı oturduYerel seçimlere hazırlanan AKP dün Türkiye çapında 12 büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile ilgili 4 sorulu temayül yoklaması yaptı. Bu yoklamalar sırasında ilginç tablolar da oluştu. AKP'nin Erzurum’daki temayül yoklamasında partili kadınlarla erkeklerin ayrı ayrı oturtulduğu dikkat çekti.

Milliyet gazetesinin haberine göre, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere sandıkların kurulduğu AKP teşkilatlarına, mevcut başkanları başarılı bulup bulmadıkları soruldu. Adana’da AKP’nin temayül yoklaması gerçekleştirilirken, partisinden istifa eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak için de sandık konuldu.

AKP'DEN BİR İSTİFA DAHA

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan da AKP’den istifa ettiğini bildirdi. Akdoğan, “İlçe yönetiminden birkaç arkadaş ile anlaşmazlığım vardı” dedi. Akdoğan 1999’da ANAP’tan, 2004’te AKP’den belediye başkanı seçilerek Kuşadası tarihinde iki dönem üst üste seçilen ilk belediye başkanı oldu. Kulislerde Akdoğan’ın AKP’den aday gösterilmeyeceğinin ortaya çıkması üzerine istifa ettiği konuşuldu.

İŞTE SORULAR

Büyükşehir belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları için ayrı ayrı olan yoklama pusulasında “başarılı, başarısız, fikrim yok” olmak üzere 3 şıktan birinin işaretlenmesinin istendiği 4 soru şöyle:
- Belediye başkanının çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
- Belediye başkanı hakkında genel olarak nasıl bir kanaate sahipsiniz?
- Belediye başkanının halkla ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?
- Belediye başkanının teşkilatla ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?
Haber: Milliyet