Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP'nin çarşaf açılımına destek verdi.Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "CHP, çarşaflı yurttaşlarımıza rozet takarak partisine kabul etmekle olumlu bir adım atmıştır" dedi.

Partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatına yeni katılımlar nedeniyle Hamza Yerlikaya Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Kurtulmuş, Türkiye ve dünyanın zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

Dünyanın büyük bir kaosa sürüklendiğini dile getiren Kurtulmuş, küresel mali ve mortgage krizlerinin yanı sıra gıda ve enerji sorunlarının da dünyanın yaşayacağı yeni krizler olduğunu kaydetti.

Kurtulmuş, dünyada sadece küresel mali krizin olmadığını, tüm dünyayı kapsayan uygarlık ve medeniyet krizi yaşandığını ifade ederek, yaklaşık 3 asırdır dünyaya egemen olan Batı Medeniyeti'nin dünyaya özgürlük getiremeyeceğini söyledi.

Kurtulmuş, CHP'ye ilişkin de şunları kaydetti:

"CHP, çarşaflı yurttaşlarımıza rozet takarak partisine kabul etmekle olumlu bir adım atmıştır. Bunu tebrik ve takdir ediyoruz. Sayın Baykal, çarşaflı yurttaşlarımıza rozet takarak tarihi yanılgısının bir tanesini itiraf etmiş oldu. Şimdi ikinci bir tarihi yanılgıyı da itiraf etmek Baykal'ın boynuna borçtur. Şu üniversite kapılarından döndürdüğünüz gözü yaşlı, kamusal alana sokmadığınız, 'kamusal alanda sizin işiniz yok' dediğiniz başörtülü kızlarımızın hakkını savunacak mısınız, savunmayacak mısınız? Şimdi bu çarşaf açılımı sadece seçim yatırımı değilse, böyle bir samimi adımı CHP'den beklemek hakkımız diye düşünüyorum."
Haber: AA