Gökçek TIPIŞ TIPIŞ gidecek


Karayalçın'dan iddialı açıklamalar..
MELİH GÖKÇEK GİDECEK.."
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Murat Karayalçın’ın CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu resmen açıkladı.

Karayalçın, CHP Genel Merkezi’nde dün düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Tek bildiğim Melih Gökçek gidecek, tıpış tıpış gidecek" dedi. Karayalçın konuşmasında, "Amaç AKP’yi yerel yönetimlerden düşürmek ise böyle bir görev kutsal bir görevse, gerisi ayrıntıdır" diyerek özetle şunları söyledi: "1950’den bu yana yapılan seçimlerde iki defa genel seçimleri kazanan bir partinin bir sonraki yerel seçimleri kaybettiğini tespit ettim. AKP’nin uygulamalarının yanlış olduğunu söylüyorsak işe yerel yönetimlerden başlamamız gerekmektedir.

"İÇİMDE GİZLİ BİR UMUT VAR"
Baykal ise şöyle konuştu: "İçimde bir gizli umut var. CHP yönetiminde bulunan bütün arkadaşlarım Karayalçın’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasına inançla ve büyük bir coşkuyla karar verdi. Bu kararımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz. Artık Karayalçın CHP’nin adayıdır. CHP’liler, Ankara’yı yeniden oluşturmak isteyen bütün Ankaralılar, hangi siyasi düşüncede olursa olsun bu mücadeleyi destekleyeceğiz katkı vereceğiz." (Hürriyet)

ensonhaber