RTÜK önünde protesto gösterisi


Biz Kaç Kişiyiz Platformu, Deniz Feneri ve RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı protesto etti.İzmir'de, Biz Kaç Kişiyiz Platformu üyeleri, Deniz Feneri ve RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı, RTÜK Bölge Müdürlüğü önünde protesto etti.

Cumhuriyet Meydanı'ndan Kordon'daki RTÜK binasına kadar yürüyen Biz Kaç Kişiyiz Platformu üyeleri, Deniz Feneri ve Zahid Akman'ı suçlayan sloganlar attı. Ellerinde ‘Aykut Zahid Akman kurtaramaz seni ne bakan ne başbakan’ yazan pankartlar taşıyan protestocular Deniz Feneri yolsuzluğuna adı karışan Zahid Akman'ı istifaya çağırdı.

RTÜK İzmir Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Biz Kaç Kişiyiz Platformu İzmir Temsilcisi Mustafa Levent Adalı, “17 Eylül 2008 tarihinde sonuçlanan ilk davada Almanya Başkanı ve muhasebecisi ile Kanal 7 televizyonu Avrupa Müdürü'nün toplamda 10 yıl 5 ay ceza aldı. Sadece kendini ve yöneticilerini aydınlatabilen Deniz Feneri adlı dernek, aynı umursamazlık ve yüzsüzlükle hala ilanlar vererek yardım isteyebilmekte, 220 YTL bağış karşılığı kurban kesme vaadinde bulunabilmektedir” dedi. Protestocular açıklamanın ardından dağıldı. (Hürriyet)

ensonhaber