Para çekemeyince ATM'ye saldırdı

Alkollü şahıs para çekemeyince ATM'ye saldırdı.

Olay, İnönü Caddesi'nde dün saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Aşırı derecede alkollü olduğu belirlenen ve şalgam suyu dolu bardakla bir bankanın Kuruköprü Şubesi’nin ATM'sine gelen Kurtuluş Özşipka, banka kartı kullanmadan para çekmek istedi.
ŞALGAM SUYUNU KAMERAYA FIRLATTI
Birkaç kez denemesine rağmen para çekmeyi başaramayan Özşipka, öfkeyle elindeki şalgam suyu dolu bardağı, ATM’nin ekranına ve tuşlarına vurarak, hasar verdi.
Özşipha, daha sonra bardağı bankanın vitrin camına fırlattı. Kırılan bardağın parçaları Özşipka'nın sağ el parmaklarının kesilmesine neden oldu. Bu kez, bu bankaya 10-15 metre uzaklıktaki başka bankanın ATM’sine giden Özşipka, yine kartsız işlem yapıp, sonuç alamayınca sinirlenirken ATM cihazını gösteren güvenlik kamerasını kırarak, parçaladı.
KOKOREÇ YİYEMEDİM, CANIM SIKILDI
Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen polisten kanlı elini saklamaya çalışan Özşipka, “Kokoreç yiyecektim, üzerimde kalmadığı için para çekmek istedim. Kredi kartım olmadığı için banka para vermedi. Canım sıkıldı, ATM’ye vurdum” dedi.
Çağrılan ambulansta kesilen parmaklarına müdahale edilen Özşipka, Adana Devlet Hastanesi'ne götürülürken tedavisinin ardından, ‘Alkollüyken saldırganlık ve kamu malına zarar verdiği' iddiasıyla gözaltına alındı.

ensonhaber