Mehmetçik soğuk dinlemiyor

PKK'nın kış üslenmelerini önlemek için operasyonlar devam ediyor.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda, eksi 10 derece soğuğa rağmen PKK'lı teröristlerin kış üslenmelerinin önüne geçebilmek için güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.
Şırnak'ın Irak sınırında bulunan Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda teröristlerin kış üslenmelerinin önüne geçilmesi ve etkisiz hale getirilmesi amacıyla geniş çaplı operasyon başlatıldı.
SKORSKY'LER İŞ BAŞINDA
PKK'nın Irak'tan Türkiye'ye sızmak için kullandığı Kato Dağı'nda iki gündür süren operasyonlara havadan da destek veriliyor.
Skorsky tipi helikopterler ile Kato Dağı'nın stratejik noktalarına özel eğitimli jandarma komandolar indirilirken, alanı iyi bilen geçici köy korucuları da askerlerle birlikte teröristlerin saklanabilecekleri mağara ve sığınakları arıyor.
KATO DAĞI DÖVÜLDÜ
Eksi 10 derece dondurucu soğuğa rağmen köy korucuları ve askerler Kato Dağı'na giden yollarda mayın taraması da yapıyor. Kato Dağı'nda teröristler tarafından kullanıldığı tespit edilen sığınaklar ise imha ediliyor.
Operasyona havadan destek veren Kobra tipi helikopterler, teröristlerin gizlenebilecekleri Kato Dağı'nın derin vadilerini zaman zaman ateş altına alıyor.

ensonhaber