Bayram Gecesi Sokağa Atılan Kadının Dramı Yürek BurktuBayram Gecesi Babasının Evinden Kovularak Sokağa Atılan Kadının Dramı Görenlerin Yüreğini Burktu.

Bayram gecesi babasının evinden kovularak sokağa atılan kadının dramı görenlerin yüreğini burktu.
Eşinden boşandıktan sonra sığındığı baba evinden de atılan kadın, iki gündür sokakta olduğunu belirterek uzanacak bir yardım elini beklediğini söyledi. Durumunu haber alan belediye ekipleri sokakta yaşayan adını alarak belediye tesislerine götürdü. İslam alemi büyük bir heyecanla Kurban Bayramı'nı idrak etmeyi bekliyor. Birçok insan bayram gecesini sevdikleriyle birlikte geçirirken Bahçelievler'de sokağa terk edilen Zeynep Bülbül'ün yaşadığı dram yürek burkuyor. Boş bir arazide birkaç parça eşyanın arasında battaniyeye sarılarak ısınmaya çalışan Bülbül, yaşadığı dramı gazetecilere anlattı.

İki kez evlendiğini söyleyen Bülbül, ikinci eşinden de ayrılınca 4 çocuğuyla birlikte sokakta kalmış. Çocuklarını Çocuk Esirgeme Kurumu'na bırakmak zorunda kalan talihsiz kadın, bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüğünü söyledi.
Bülbül, "Eşimden ayrıldıktan sonra babamlara gittim. Bana çatı katında bir yer verdiler. 5 erkek kardeşim var. Ancak ne onlar ne de annem ve babam bana sahip çıkmadı. Babam önceki gün evi terk etmemi istedi. Yalvarmama rağmen eşyalarımla birlikte beni buraya bıraktılar. Çok çaresizim, ne yapacağımı bilemiyorum." diye konuştu.
Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan çaresiz kadın, tek isteğinin bir eve yerleşmek ve çocukları ile birlikte yaşamak olduğunu söyledi. Herkesin sevdikleri ile bayramlaştığı zamanda, kendisinin çocukları ile bu mutluluğu yaşayamayacağını anlatan Bülbül, uzanacak bir yardım elini beklediğini kaydetti. Gazetecilerin durumu Bahçelievler Belediyesi'ne bildirmesiyle sokak kalmaktan kurtulan kadın zabıta ekipleri tarafından Bahçelievler Belediyesi Sosyal Tesisleri'ne götürüldü
haberler.com