DTP, belediye başkanı adaylarına Türkçe, Kürtçe diksiyon ve hitabet dersi verecek. Adaylar ders gördükten sonra meydana çıkacak. Uzmanların vereceği dersler arasında vücut dili ve halkla ilişkiler de var

DTP Genel Merkezi, belediye başkan adayları için yapacağı çalışma ile bir ilke de imza atacak. DTP’nin yerel yönetim adayları, özel bir eğitim programına alınarak hem Türkçe hem de ihtiyaca göre Kürtçe diksiyon dersi alacaklar. Bu dersler, genel merkezde dışarıdan hizmet alınacak profesyoneller aracılığıyla yapılacak.

ÖNCE DERS SONRA KAMPANYA
DTP adaylarının belirlenmesinden sonra yapılacak eğitim çalışması birkaç gün sürecek. Diksiyon derslerinin yanı sıra eğitim çalışmasında vücut dili, hitabet, halkla ilişkiler konularında da dersler verilecek. DTP’li adaylar bu eğitimin ardından meydanlara inecek. DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, bu eğitimleri önemsediklerini belirtirken uzmanlardan destek alacaklarını ve seçim çalışmalarının bu süreçten sonra başlayacağını aktardı.

MAL BEYANI İSTENECEK
DTP yönetiminin belediye başkan adaylarına yönelik aldığı bir diğer karar ise “mal beyanı.” Parti, tüm adaylardan mal beyanlarını isteyecek.

ÖZERKLİK PROJESİ ANLATILACAK
Belediye başkan adaylarına yönelik teorik eğitimin konu başlıklarından birisi de “demokratik özerklik projesi.” DTP’nin çok tartışılan demokratik özerklik projesi, parti programının ve politikalarının yanı sıra adaylara ayrıntılı olarak anlatılacak.

(Akşam)