Kurban gafından çark etti


Günay, 'Bu çağda kurban kesip dağıtmak ihtiyaç değil' sözlerinden çark etti.
Ertuğrul Günay, “Benim değil Diyanet İşleri’nin dediği geçerlidir” dedi. Ordu'da çeşitli inceleme ve ziyaretlerini sürdüren Günay, düzenlediği basın toplantısında, önceki gün yaptığı ''kurban''la ilgili söylemlerine açıklık getirmek istediğini ifade etti.

''Diyanet İşleri Başkanlığı’yla dini konularda herhangi bir tartışmaya giremem, benim söylediğim sadece herkesin inancı kendinedir'' diyen Günay, şunları kaydetti:

DİNİMİZİN BİR EMRİDİR
''Kurban bizim dinimizin emirlerinden bir tanesidir. Bu değişik biçimlerde uygulanabilir. İster kesersiniz, ister bağış yaparak bunu değerlendirebilirsiniz. Bütün bu işlemler yaratanın takdirindedir. Din ile ilgili bir açıklama yapmak veya herkese böyle yapın demek bilgi ve yetki sınırlarımın dışındadır, inançlarla ilgili Diyanet ışlerinin dediği geçerlidir.''

BÜTÜN PARTİLERDEN KATILIM VAR
AK Parti'ye katılımları da değerlendiren Günay, Türkiye genelinde AK Parti'ye katılımların devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu: ''Katılanların arasında CHP'li arkadaşlarımız da var. Bu arkadaşlarımızın kucaklanması ve değerlendirilmesi için bütün il başkanları arkadaşlarıma ricada bulundum. Ben şu anda geçmişte CHP çatısı altında birlikte çalıştığım birçok arkadaşımla yeniden AK Parti çatısı altında çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Tabii sadece CHP'den değil, partili partisiz bütün arkadaşlarımızdan AK Parti'ye katılımlar devam ediyor.'' (Bugün)

ensonhaber