IMF'nin parası AKP'ye yarayacak


IMF'den gelecek 25 milyar dolarla AKP Hükümeti açıklarını kapatacak.Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, hükümetin IMF ile yaptığı standby görüşmelerini eleştirerek, ''IMF'den gelecek 25 milyar dolarla, AKP hükümeti açıklarını kapatacak'' dedi.

Yazıcıoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle genel merkezde partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Muhsin Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın millete ve tüm islam alemine huzur, mutluluk ve barış getirmesi temennisinde bulundu.
Dünyanın bir çok bölgesinde müslümanların büyük sıkıntı ve acı çektiğini söyleyen Yazıcıoğlu, dünyada haksız paylaşımın egemen olduğunu savundu. Bu haksız paylaşımın ortadan kaldırılması için topyekün değişime ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerin bu değişim için bir başlangıç olabileceğini kaydetti.

''Önümüzdeki yerel seçimlerde iktidar çığırı başlatacağız'' diyen BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, bu çığır için her bireyin üzerine önemli görevler düştüğünü söyledi.

Yazıcıoğlu, hükümeti de eleştirerek, ''AK Parti hükümeti döneminde vatandaşlarımız daha da fakirleşti. Hükümet yetkilileri bunu küresel krize bağlasalar da asıl sorun ülke yönetimindeki adaletsiz gelir dağılımıdır'' diye konuştu.

Hükümetin IMF ile yaptığı standby görüşmelerini de eleştiren Yazıcıoğlu, Türkiye'nin kurtuluşunun ne ABD ne de IMF'den geçtiğini savundu.

Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hükümet, IMF ile yapacağı görüşmeler yerine, ülkedeki yolsuzluk ve yoksulluk sorununa çözüm bulsun. Türkiye'nin kurtuluş reçetesi kendi coğrafyasında, kendi liderliğinde geliştireceği projelerle olacaktır.

IMF reçeteleri dünyadaki hiçbir ekonomiyi düzeltmemiştir ki Türk ekonomisini düzeltsin. Hükümetin IMF ile görüşme ısrarını da anlamış değilim.

Seçim öncesinde IMF'den Türkiye'ye gelecek 25 milyar dolarla, hükümet açıklarını kapatacak.''

BBP Lideri Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından parti binasının önünde partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.

PARTİLER ARASI BAYRAMLAŞMA
Bu arada, siyasi partiler arasındaki bayramlaşma çerçevesinde BBP'yi Saadet Partisi, CHP ve AK Parti heyetleri de ziyaret etti.

BBP Genel Merkezi'ndeki bayramlaşmada, BBP adına Genel Başkan Yardımcısı Osman Tüfekçi konukları ağırladı.

Saadet Partisi heyetinin ziyareti sırasında, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç, bayramların birlik, beraberlik ve dayanışmanın yaşandığı özel günler olarak değerlendirildiğini belirtti.

Malkoç, yaptıkları kongre sonrasında teşkilatlarında bir canlanma olduğunu belirterek, yerel seçimlerde bunun karşılığını alacaklarını umduklarını söyledi. (AA)

ensonhaber