Kitapları eşim okuyup özetliyor


Zeynep Babacan elinden düşümediği kitabı eşi için okumuş, özetlemiş...Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Zaman gazetesinden Mustafa Ünal'a röportaj verdi. Röportajında kitap okuyamadığından yakınan Babacan, özel hayatında kitap okumasını seven, sinemaya giden, ailesiyle tatile çıkmaktan keyif alan biri olduğunu söyledi.
EŞİM ÖZETLİYOR
"Bazen yalnız kalıp kendimi kitaplara vermek istediğim oluyor. diyen Babacan," Ama şartlar elvermiyor. Eşim hızlı kitap okuyor. Sürekli elinde bir kitap var. Sonra bana özetliyor." dedi.

ZEYNEP BABACAN'IN ELİNDEN DÜŞÜRMEDİĞİ KİTAP
Geçtiğimiz aylarda Ali Babacan'ın uçağına binen Akşam yazarı Serdar Turgut, Babacan'ın eşi Zeynep Babacan'ın elinden düşürmediği kitabı yazmıştı. Turgut, Uçakta gördüm ki; Maureen Weller tarafından yazılmış ‘Sovereign Ladies-**** Sacrifice and Power, The Six Reigning Queens of England’ (Egemen kadınlar-seks, özveri ve güç-İngiltere’nin hükümranı altı kraliçe) Zeynep Babacan, O dönemde Köşk'te aynı masada oturup yemek yiyeceği, İngiltere kraliçesini daha iyi çözümleyip anlamak amacıyla okumuş, eşine de özetlemiş demek ki.

ensonhaber