Esas bayram 29 Mart'ta


Esas bayramı 29 Mart'ta CHP bayrağını Ankara'ya diktiğimizde yapacağız.CHP Genel Sekreteri Önder Sav, partisinin genel seçimlerden başarıyla çıkacağını ifade ederek, ''Esas bayramı 29 Mart'ta CHP bayrağını Ankara'ya diktiğimizde yapacağız'' dedi.

Genel Sekreter Sav, partisinin genel merkezinde partilerle bayramlaştı.

Bayramlaşmaya CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın ve parti yöneticileri katıldı. Karayalçın'ın genel merkeze gelişinde partililer alkışlayarak yoğun ilgi gösterdiler. Sav, bayramlaşmanın ardından CHP'nin Ankara'nın bazı ilçe ve beldelerindeki belediye başkan adaylarını da tanıttı.

BAYRAM 29 MART'TA
Sav, yaptığı konuşmada, partisinin yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanacağını ve başarı elde edeceğini belirterek, ''Esas bayramı 29 Mart'ta CHP bayrağını Ankara'ya diktiğimizde yapacağız'' dedi.

Yıllardır Ankara'da ''padişahlık sürdüren bir tabuyu devirip Murat Karayalçın'ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacaklarını'' ifade eden Sav, yerel seçimlerin siyasal iktidara ''dur'' denileceği, karnesine zayıf notunun işleneceği seçimler olduğunu söyledi.

Seçimler öncesinde örgüte uyarılarda da bulunan Sav, ''İlçe binalarında dedikodu yapılan, ilçe binalarını kahvehaneye çeviren örgüt görmek istemiyorum. Örgüt görevini yapar'' diye konuştu.

Örgütün yerel seçimlere yönelik çalışmalarını en iyi şekilde yapması gerektiğini vurgulayan Sav, seçmen listelerinin incelenmesini ve gerekli hallerde itiraz hakkının kullanılmasını istedi.

''Hiçbir seçim, seçim günü gayretiyle kazanılamaz'' diyen Sav, seçmenleri de sorumluluklarını yerine getirmeye ve oy vererek demokratik haklarını kullanmaya çağırdı. Sav, ''Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ülkede teslim alamadığı tek kale Cumhuriyet Halk Partisi'dir'' dedi.

KARAYALÇIN'IN KONUŞMASI
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın da örgütün seçime yönelik çalışmalarının başarıdaki önemine dikkati çekti. Seçmenlerin Ankara genelinde yaklaşık 10 bin sandıkta oy kullanacağını bildiren Karayalçın, her sandıkta en az bir gönüllünün bulunması gerektiğini vurguladı.

Karayalçın, ''Yerel iktidarı önemsiyorum. Yerel iktidara 3,5 aylık mesafede olduğumuzu görüyorum. Elimi uzatıyorum, sizin de benimle birlikte elinizi uzatmanızı, el ele tutuşmamızı istiyorum'' dedi.

(AA)

ensonhaber