Soğuk evsizleri vurdu


Evsizler, aniden bastıran soğuk karşısında çaresiz kaldı.İzmir'de aniden soğuyan havalar, Kurban Bayramı'nda evsizleri vurdu. Kalacak evleri olmadığı için İzmir sokaklarını kendilerine mesken edilen evsizler, ani bastıran soğuk havalar karşısında çaresizlik içinde kaldı.
Geceleri uyumak için boş buldukları herhangi bir yeri kendilerine yer tutan evsizler, üzerlerine battaniye örterek ısınmaya çalıştı.
DEVLETTEN YARDIM BEKLİYORLAR
Kurban Bayramı olmasına rağmen herhangi bir yakını ve evi olmayan vatandaşlar genellikle uyumak için kent merkezindeki kalabalık yerleri seçti.
Kendi can güvenlikleri için kimi Alsancak Talatpaşa Bulvarı, Şair Eşref Bulvarı gibi ana güzergahlar üzerindeki banklarda yatarken, kimisi ise kaldırıma kurdukları naylon çadırların içinde soğuktan korunarak uyumayı tercih ettiler.
Herkes bayramda tatil yapıp eğlenirken, imkansızlık yüzünden kendilerinin yatacak bir yeri ve sıcak bir evi olmadığını ve zor anlar yaşadığını dile getiren evsizler, "Devletimizin hiç olmazsa, kışın soğuktan korunarak geceyi sıcak bir ortamda geçirebileceğimiz sığınma evlerine almaları gerekiyor.
Herkes bayram yaparken bize bayram yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu. (İHA)

ensonhaber