Meclis'in SOFT kadınları


Meclis kırmızı RUJA hasret..
Kadın milletvekilleri ya makyaj yapmadan ya fark edilmeyecek derecede hafif makyaj yaparak Meclis’e geliyor. Ayrıca 50 kadın parlamenterin hiçbiri bugüne kadar Genel Kurul’a kırmızı ruj sürerek gelmedi

MECLİS'İN SOFT KADINLARI


MECLİS KIRMIZI RUJU HİÇ GÖRMEDİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 23. dönem kadın milletvekilleri ya sade, fark edilmeyecek derecede makyaj yapıyorlar ya da hiç makyaj yapmıyorlar. TBMM’de temsil edilen iktidar ve muhalefet partilerinde siyaset yapan 50 kadın parlamenterin hiçbiri Genel Kurul çalışmalarına kırmızı ruj sürerek gelmedi.

KÜRSÜYE ÇIKACAKLARI GÜN MAKYAF YAPIYORLAR
AKP’li kadın milletvekillerinin çoğu hiç makyaj yapmazken, bazıları ten rengine uygun ruj ve hafif makyajı tercih ediyor. CHP’de makyajıyla dikkati çeken milletvekilleri Canan Arıtman ve Özlem Çerçioğlu. Bu iki isim sedace kürsüye çıkıp konuşma yapacakları günlerde makyaj yapıyor.TBMM Başkanvekili CHP’li Güldal Mumcu ise oturum yönettiği günlerde makyajıyla dikkati çekiyor. MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal da sade makyaj yapıyor.

KIYAFETLER MODERN
TBMM Başkanvekili MHP’li Meral Akşener, Meclis’i yönettiği günlerde bile Başkanlık Divanı’ndaki koltuğuna makyajsız oturuyor. Sadeliği yeğleyen kadın vekiller, kıyafet konusunda ise modayı yakından takip ediyor. Kadın milletvekilleri, şık kıyafetlerine uygun modern çantalarla dikkati çekiyor.


ensonhaber