PKK değil trafik öldürdü


20 gün önce terhis olan komandonun şehit olmadığı, trafik kazasında öldüğü belirtildi.

BURSA’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkıp ağaca çarpan araçta bulunan Cenk Topal (22) öldü, 4 arkadaşı ise ağır yaralandı.

Sıkıştığı araçta yaşamını yitiren Cenk Topal’ın vatani görevini Hakkari Çukurca’da Komando olarak yaptığı ve bir çok çatışmaya katıldığı, 20 gün önce de terhis olduğu ortaya çıktı.

20 GÜN ÖNCE TERHİS OLDU
Askerlik görevini Hakkari Çukurca’da Komando er olarak yapan Cenk Topal, terör örgütü PKK ile yapılan bir çok çatışmaya katıldıktan sonra 20 gün önce teskere aldı.
İstanbul’da yaşayan Cenk Topal, bugün arkadaşı Armağan Kahramanoğlu’nun (30) babasından aldığı 34 DG 2656 plakalı otomobile, arkadaşları Onur Kartal (23), İbrahim Yaslı (19) ve sürücünün 15 yaşındaki kardeşi Çağlar Kahramanoğlu ile binip, teyzesi Gülay Uzun’u ziyaret etmek için Bursa’nın İnegöl ilçesi Yenice Beldesi’ne geldi. Teyzesi ile hasret gideren Cenk Topal, daha sonra gezmek için arkadaşlarıyla İnegöl’e gitmek istedi.

AĞACA ÇARPTILAR
İddiaya göre Armağan Kahramanoğlu’nun kullandığı otomobil İnegöl’e 5 kilometre uzaklıkta aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkıp, yol ortasındaki refüjde bulunan ağaca çarptı. Hurdaya dönen otomobilde sıkışan Cenk Topal yaşamını yitirirken, yaralanan 4 kişi İnegöl Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Durumları ağır olan Armağan ve Çağlar Kahramanoğlu kardeşler Bursa Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Kaza haberini duyunca olay yerine gelen İnegöl Devlet Hastanesi’nde Ebe olarak görev yapan teyze Gülay Uzun sinir krizi geçirdi. Oğlunun ölüm haberini öğrence İstanbul’dan İnegöl’e gelen baba Cengiz Topal da, “Yavrum senin acına nasıl dayanacağım. Teröristler ile girdiği çatışmadan yara almadan kurtulan oğlum trafik kazasına kurban gitti” diye gözyaşı döktü.

Kkazayla ilgili soruşturmaya İnegöl Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

ensonhaber