Telefona kızdı ailesine saldırdı


Kızının telefonla konuşmasına öfkelenen baba, eşini ve kızını bıçakladı.

KONYA’da inşaat işçiliği yapan 43 yaşındaki Erol Kaya, iddiaya göre cep telefonu yüzünden çıkan tartışma sonucu 35 yaşındaki eşi Lalezar ile 15 yaşındaki kızı Gülcan Kaya’yı bıçakladı. Lalezar Kaya’nın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Olay, saat 15.30 sıralarında Ortamescit Mahallesi Kummesut Sokak 12 sayını evde meydana geldi. İddiaya göre Erol Kaya evde bulunduğu sırada kızı Gülcan’ın cep telafonuyla konuştuğunu gördü. Daha sonra kızının telefonu birkaç kez çaldı.

Erol Kaya, bunun üzerine sinirlenerek, “Siz bu hattı nereden buldunuz, sizi arayanlar kim, bu kontörler nereden geliyor?” diye bağırmaya başladı. Sinirlerine hakim olamayan Erol Kaya, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla önce eşi Lalezar’ı sol karın boşluğundan, ardından da kızı Gülcan’ı sırtından bıçakladı.

Komşularının çağırdığı ambulansla Numune Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Lalezar Kaya’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, Gülcan Kaya’nın durumunun ise iyi olduğu bildirildi.
Hastaneye gelen polisler, Lalezar Kaya’nın konuşamadığı için ifade veremediğini, Gülcan Kaya’nın ise verdiği ilk ifadede, “Daha önce kaybettiğim bir telefon hattım vardı. Bunu buldum. Telefonumla oynarken, telefonuma mesaj ve çağrılar gelmeye başladı.
Babam bir anda sinirlendi, “Siz bu hattı nereden buldunuz, sizi arayanlar kim, bu kontörler nereden geliyor?’ diye bağırmaya başladı. Sonra da mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla önce annemi ardından da beni bıçakladı” dediği belirtildi.

Polis, olayın ardından öfkeli baba Erol Kaya’yı, suç aleti bıçak ile birlikte evde yakaladı. Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Erol Kaya, gazetecilerin sorusuna yanıt vermedi. Muayenenin ardından Asayiş Şubesi’ne götürülen Erol Kaya, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

ensonhaber