Sivas'ta kar, İzmir'de güneş var


Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaşırken, İzmirliler güneşin keyfini çıkardı.Sivas'ın Koyulhisar ilçesine yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki çam ormanları ile kaplı Eğriçimen Yaylası'nda kar yağışı ve tipi etkili oldu. Kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı yaylanın olumsuz hava koşulları nedeniyle kapanan yolu ise ekiplerin çalışması sonucu ulaşıma açıldı.

Bölgeye iş makinesiyle giden belediye ekipleri de yayla yolunda kara saplanarak mahsur kalan sürücülere yardım etti. Beyaza bürünen Eğriçimen Yaylası'ndaki göletlerin buz tutması güzel görüntüler oluşturdu.


İZMİR'DE GÜNEŞ
İzmir'de ise bayramın 3. gününde vatandaşlar güneşli havanın keyfini çıkardı.

İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gün içinde en yüksek sıcaklık 12.2 olarak ölçülürken, sıcaklığın mevsim normallerinin altında olmasına rağmen güneşli bir hava yaşanıyor.

İzmir'de cuma gününden itibaren yağış beklendiği, yağışla birlikte hava sıcaklığının artarak 17 derece civarında seyredeceği belirtildi. Bayramın 3. gününde özellikle çocukların, güneşli hava nedeniyle İzmir Fuar Alanı içindeki lunaparkta vakit geçirdiği gözlendi. İzmir'in simge mekanlarından olan 1. Kordon da tatil gününü fırsat bilen İzmirlilerin akınına uğradı.

AA

ensonhaber