Bayramda evlerini kanalizasyon suyu bastı


Elazığ'da bir binanın bodrum katında öğrencilerin kaldığı evi kanalizasyon suyu bastı.Cumhuriyet Mahallesi TOKİ birinci etap evleri bodrum katında kiracı olarak kalan öğrencilerden İsmail Cem Öznur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yan bloklarındaki evlerin kanalizasyonu tıkalı olduğu için belediye ekiplerince şebekeye su verildiğini söyledi.

Ancak bu sırada diğer kanalizasyon şebekelerinin kontrol edilmediğini, kanalizasyon sisteminin devam ettiği için kendi bloklarının da tıkalı olan kanalizasyonları nedeniyle evlerine pis su bastığını anlatan Öznur, durumun düzeltilmesi için belediye ekiplerine ulaştıklarını, kimse gelmeyince kendi imkanlarıyla eşyaları daha fazla zarar görmemesi için suyu temizlediklerini kaydetti.
BELEDİYEDEN KİMSE YOK
Bu sırada belediyeden kimsenin kendilerine ulaşmadığını anlatan Öznur, ''Biz bir saat temizlemeye çalıştık. Eşyalar batmış durumda. Biz bunu belediyeye söyledik. Belediyeden kimse yok. Hafta başında bizim sınavlarımız var. O yüzden bayramda burada kaldık. Evde kalmasaydık o evi kim temizleyecekti?'' dedi.

Öte yandan, belediye yetkilileri ise evde itfaiye araçlarıyla çekilecek kadar su olmadığı için müdahalede bulunamadıklarını bildirdi.

AA

ensonhaber