Beypazarı'na kültür ve cem evi


Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yapımı tamamlanan kültür ve cem evi hizmete açıldı.Karaşar beldesindeki kültür ve cem evinin açılışına, Anayasa Mahkemesi Üyesi Serdar Özgüldür, Beypazarı Kaymakamı Hikmet Aydın, Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Karaşar Belediye Başkanı Yılmaz Koçak, Kırbaşı Belediye Başkanı Cengiz Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.


CEM EVİ GENİŞ KAPSAMLI ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Kaymakam Hikmet Aydın, cem evinin yapımında emeği geçenleri kutladığını belirterek, ''Cem evinde yapacağınız sosyal ve kültür etkinliklerine bizleri de davet ederseniz izleme fırsatı buluruz'' dedi. Karaşar Eğitim Kültür ve Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Çakır da cem evlerinin barış, kardeşlik, özgürlük ibadet ve karar yeri olarak bilindiğini söyledi.

Belediye Başkanı Yılmaz Koçak ise konuşmasında, uzun süredir inşaatı devam eden kültür ve cem evinini beldeye kazandırdıklarını belirtti. Koçak, ''Cem evi, geniş kapsamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak şekilde düzenlendi'' dedi. Konuşmaların ardından cem evinin yapımında emeği geçenlere plaket verildi. Daha sonra, Karaşar Beldesi Halk Oyunları Ekibi gösteriler sundu.

Anayasa Mahkemesi üyesi Serdar Özgüldür ve Kaymakam Hikmet Aydın, kurdeleyi keserek kültür ve cem evini hizmete açtılar.

AA

ensonhaber