Bahçeli DİLBER HALA gibi konuştu


Bizim Adana'da bir tabir vardır; ALAYINA TALİBİZ..


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir genelinde, büyükşehir belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıklarının tümüne talip olduklarını söyledi. Devlet Bahçeli, İzmir'de Kültürpark Fuar içinde 1-B Nolu Hol'de düzenlenen toplantıda partililerle bayramlaştı. Burada bir konuşma yapan Bahçeli, partililere ve basına seslenirken, 'Avrupa Yakası' dizisinin başarılı tiplemesi 'Dilber Hala' karakterinin 'Bizim Adana'da bir tabir vardır' şeklindeki sözlerini kullanması dikkat çekti.

MEDYA'NIN SAKLADIĞINI MHP ANLATACAK
Burada, partililere hitaben bir konuşma yapan Bahçeli, Türkiye'de bunalımın derinleştiğini, etnik bölücü terörün tırmandığını, bölgeler arası eşitsizliğin ve gerilimin arttığını ifade ederek, böyle bir dönemde medya aracılığıyla ''pespembe'' bir tablo çizildiğini ifade etti. Bahçeli, ''Medyanın sakladığı MHP, Allah'ın izniyle milletin huzuruna bir güneş gibi doğacaktır'' dedi.

9 Şubat 1969'da kurulan partinin 2009'da 40. yılını kutlayacağını hatırlatan Bahçeli, MHP'nin bu süreci, hiçbir partinin yaşamadığı güçlük ve engellerle geçirdiğini söyledi.

Bahçeli, ''Bu süreçte MHP'nin mağduriyeti, mahkumiyeti vardır. Ama milletimize hiçbir şart altında mahcubiyeti yoktur'' diye konuştu.

''PUSU GELENEĞİNDEN GELENLER''
Devletin bir kurumunun, iktidar partisinin siyasi amaçları için kullanıldığını ileri süren MHP lideri Bahçeli, halk arasında Fak-Fuk-Fon olarak bilinen kaynakların kime nasıl verildiğini, karşılığında ne istendiğini, yoksulluk istismarıyla siyasi rantların nasıl sağlandığını bildiklerini söyledi.

Bahçeli, ''Bunların hesabının mutlaka bir gün sorulacağını da biliyoruz. Cenabı Allah milliyetçi harekete iktidar nasip ederse Fak-Fuk-Fon'dan başlayıp diğer derneklere kadar, belediye başkanlarına, milletvekillerine, bakanlara kadar hesap sormazsam namerdim'' dedi.

Devlet Bahçeli'nin bu sözleri partililerden büyük alkış aldı.

CHP'nin ''çarşaflı siyaset'' yaptığını, kendilerinden ''pusu geleneğinden gelenler'' şeklinde bahsedildiğini aktaran Bahçeli, ''her zaman yüz yüze cenge hazır olduklarını'' kaydetti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, hiç kimsenin çarşafına ve türbanına karışmadıklarını, bu özgürlüğün hep olduğunu ve herkesin istediği partiye girebildiğini kaydederek, ''Bize de gelenler var, başka partilere de gidenler var. Ama biz kürsüye çıkarıp 25 gün televizyonları çarşaflı siyasetle meşgul etmiyoruz'' diye konuştu.

BİZİM ADANA'DA BİR TABİR VARDIR
Yerel seçimler için yaptıkları kamuoyu araştırmalarıyla 800'e yakın aday netleştirdiklerini dile getiren Bahçeli, ''İzmir genelinde büyükşehir belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıklarının, bizim Adana'da bir tabir vardır, alayına talibiz'' dedi.

''Kim ne kadar kömür, makarna dağıtırsa dağıtsan, kim ne kadar türbanlı, çarşaflı siyaset yaparsa yapsın, inanan kadronun MHP'de olduğunu'' ifade eden Devlet Bahçeli'nin konuşması partililerin ''Devletin başına Devlet gelecek'' tezahüratlarıyla kesildi.

Bahçeli, partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının çekirdekten partili Musavvat Dervişoğlu olduğunu açıkladı.

ensonhaber