Baykal marka oldu


CHP lideri Baykal, Antalya ziyaretinde ilginç bir sürprizle karşılaştı.CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''2B'den hiç para kazanmayı düşünmesinler''dedi.

Kurban Bayramı tatilini Antalya'da geçiren Baykal, evinden çıkışında kendisine gündeme ilişkin soru soran gazetecilere, yazılı açıklamasının dışında herhangi bir açıklama yapmayı düşünmediğini söyledi.

Baykal, bir gazetecinin, CHP'nin ''proletarya açılımı yapacağı'' şeklinde bugünkü bir gazetede çıkan haberi hatırlatması üzerine de, ''Bir şeyler çıkarma gayretindesiniz. Yapay çabalara gerek yok'' karşılığını verdi.

Deniz Baykal daha sonra, CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Can Deniz'in kullandığı araçla Aksu ilçesine geçti. Aksu Belediye Başkanlığı önünde partililerce karşılanan Baykal, burada halka seslendi.

Aksu'nun bir ayağının tarımda, bir ayağının sanayide olduğunu ifade eden Baykal, Aksu ile Antalya'nın da gelişeceğini söyledi.

2B SORUNU
Baykal, vatandaşların 2B'ye yönelik sorunlarını da dinledi. 2B konusunu programına ilk alan ve Türkiye çapında ortaya koyan partinin CHP olduğunu anlatan Baykal, bu konunun CHP'nin programında yer aldığına dikkati çekti.

Deniz Baykal, 2B arazilerinin orada yaşayan kişilere ait olduğunu, bu yerlerin devlet tarafından istediği kişiye satılmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIĞI
Deniz Baykal, iktidara gelmeleri halinde milletvekili dokunulmazlığını kaldıracaklarını da bildirdi.

''Siyasetçilerin milletin ortak zenginliğine el uzatmalarına engel olacak çözüm bu'' diyen Baykal şunları kaydetti:

''Milletvekilinin imtiyazı olmaz. Milletvekilinin avantajı olmaz. Vatandaş ne noktadaysa o da öyle olacak. Savcı vatandaşa ne soruyu soruyorsa, milletvekiline de onu sorsun. Vatandaş hiçbir şey yapmıyor, milletvekili yapıyor, soru sorulmuyor. Yapan adama sorulmuyor, yapmayan adama soruluyor. Öyle bir şey olur mu? Dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'deki gibi dokunulmazlık yok.''BAYKAL MARKA SU
Konuşması sırasında ''Başbakan Baykal'' şeklinde sloganlar atıldı. Deniz Baykal, konuşma yaptığı yerde masada duran ''Baykal'' marka sudan da içti. Deniz Baykal, masaya ismini taşıyan sulardan konulmasıyla ilgili, ''Başkan bir espri yapmak istemiş galiba'' dedi. Baykal, kendisini su içerken fotoğraflayan fotomuhabirlerine de, ''Bana reklamını yaptırıyorsunuz'' diye seslendi.

Aksu Belediye Başkanı Mehmet Cirit de, suyun tesadüfen Baykal marka seçildiğini belirterek, ''Su gibi uzun ömrünüz olsun'' dedi.

Baykal, daha sonra parti binasında muhtarlarla bir araya geldi.

ensonhaber