Kızılay'dan Sıhhıye İstikametine Giden Atatürk Bulvarı Üzerinde Başlatılan Asfalt Çalışması Nedeniyle Yol 3 Gün Boyunca Tek Yönlü Olarak Trafiğe Kapatıldı. Asfalt Çalışmasının, Bayram Tatilinden Dolayı Azalan Yoğunluktan İstifade Edilerek Pazartesi Gününe Kadar Bitirilmesinin Planlandığı Bildirildi.

Kızılay'dan Sıhhıye istikametine giden Atatürk Bulvarı üzerinde başlatılan asfalt çalışması nedeniyle yol 3 gün boyunca tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Asfalt çalışmasının, bayram tatilinden dolayı azalan yoğunluktan istifade edilerek Pazartesi gününe kadar bitirilmesinin planlandığı bildirildi.

Kurban Bayramı tatilinde yoğunluğun azalmasını fırsat bilen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kızılay'da asfalt çalışması başlattı. Kızılay'dan Sıhhıye yönüne trafiği 3 gün boyunca (Cuma, Cumartesi, Pazar) trafiğe kapatan Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler asfalt kazıma işlemine başladı. Gece yarısı başlatılan çalışmaların Pazartesi gününe kadar bitirilerek yolun kazınması ve yerine yeni asfalt atılmasının planlandığı öğrenildi.

Asfalt işlerinde çalışan yetkililer soğuk havaya rağmen kazıma makinesinin donmuş kısımlarını meşaleyle ısıtarak borular içindeki buzları çözdü. Soğuk havanın çalışmaları aksatmayacağını belirten yetkililer, "Şu anda yol kazı çalışması yapıyoruz. Bu da ortalama 1 buçuk gün sürer, 1 buçuk gün de asfalt sürer. Pazartesiye kadar yetiştirmeye çalışıyoruz. Gece yarısı başladık, soğuk nedeniyle makine bile donmuş. Su kanallarını ısıtmaya çalışıyoruz. Karşı yolu kazdık, 3 günde burada çalışacağız. Kar yağıncaya kadar çalışmalara devam ederiz. Kar düşmediği sürece çalışırız. Geçen, hafta içine denk geldi, çok yoğundu. Çabalarımız onun için. Vatandaş mağdur olmasın diye pazartesiye kadar bitireceğiz. İnşallah pazartesiye trafiğe açarız." dedi.

Trafiğe kapatılan yol, Atatürk Bulvarı'nın Ziya Gökalp'le kesiştiği Kızılay göbekten, Sıhhıye'deki Eti Heykeli'ne kadar kısmı kapsıyor. Atatürk Bulvarı'ndan trafiğe kapatılan yolda Kızılay'dan Sıhhıye'ye gidecek sürücüler Ziya Gökalp Caddesi'ne yönlendirildi. Sıhhıye'den Kızılay istikametine gidenler için Kızılay'a girmeden 'U' dönüşü yapacaklar ise Necatibey Caddesi'ni kullanmak zorunda kalacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Pazartesi günü yolun tekrar trafiğe açılması bekleniyor.

(CİHAN)