Sarıkamış Harekatı'nın 94. Yıl Dönümünde 90 Bin Şehit İçin Bursa'da Anma Programı Yapılacak. Bursa Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Derneği, Bursa Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu, Bursa Ardahan Dernekler Birliği ve Uludağ Üniversitesi Tarafnıdan Düzenlenen Anma Programında Sarıkamış Harekatı'nın Detayları Ele Alınacak.

Sarıkamış Harekatı'nın 94. yıl dönümünde 90 bin şehit için Bursa'da anma programı yapılacak. Bursa Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Derneği, Bursa Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu, Bursa Ardahan Dernekler Birliği ve Uludağ Üniversitesi tarafnıdan düzenlenen anma programında Sarıkamış Harekatı'nın detayları ele alınacak.

21 Aralık Pazar günü saat 13.00'te Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlenecek anma programının açılış konuşmalarını düzenleme kurulu adına Prof. Dr. Volkan Akyol, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz ve Bursa Valisi Şahabettin Harput yapacak. Ardından Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, Osmanlı Devleti'nin Birinci Dünya Savaşı'na girişi, Prof. Dr. Bingür Sönmez de 1914 Sarıkamış Harekatı konusunda birer konuşma apacak. Programda Aşık Temel Turabi ve Mustafa Aydın da mini bir konser verecek.

(CİHAN)