Karnında ölü bebek iddiası


Karnındaki ikiz bebeklerinden biri ölen kadın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iddialara konu olan Nuran Yaşa'nın 20 haftalık gebe olduğunu belirterek, ''Hasta için gerekli girişimleri yaptık, hastamız ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi'' dedi.

HİÇBİR HASTANE KABUL ETMEDİ
Nuran Yaşa'nın eşi İsmail Yaşa ise eşini bayramın birinci günü Bodrum Devlet Hastanesine getirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Hastanede ultrason bölümü kapalıydı. Ultrasonu hastaneye geldikten 4 gün sonra dışarıda çektirdik ve bebeklerden birinin öldüğü tespit edildi. Eşimin başka bir hastaneye sevk edilmesi gerekiyordu. Daha sonra hastanedeki yetkililerle birlikte İzmir'deki hastaneleri aradık. Ancak hiçbir hastane bizi kabul etmedi.''

Nuran Yaşa da hastanede oldukça zor günler geçirdiğini kaydetti.


OLAY
Bodrum'da yaşayan ve ikiz erkek bebek bekleyen Nuran Yaşa, 4 gün önce sancılarının artması üzerine Bodrum Devlet Hastanesine başvurmuştu. Nuran Yaşa'nın ultrasonunda 4.5 aylık ikiz bebeklerinden birinin öldüğü tespit edilmişti.

YER KALMADI GEREKÇESİ
Hastane yönetimi çevre illerdeki hastanelerle temasa geçerek Yaşa'nın bu hastanelerden birine sevk edilmesini istemiş ancak ''yer kalmadığı'' gerekçesiyle olumsuz yanıt alınmıştı.

AA

ensonhaber