Tuzla'da yangın


İnşa edilen tankerde çıkan yangında ağır yaralanan işçinin hayatını kaybettiTuzla'daki bir tersanede yeni inşa edilen tankerde kaynak yapılırken çıkan yangında ağır yaralanan işçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği'nden (GİSBİR) yapılan açıklamada, dün saat 13.30 civarında iskeleye bağlı ''M/T Procida'' isimli ihraç gemisinin baş tarafında duman ihbarı alındığı belirtildi.

Bunun üzerine tersane yangın ekibinin bölgeye intikal ettiği, Tuzla itfaiyesinin bilgilendirildiği ve GİSBİR Tıp Merkezinden ambulans hizmeti talep edildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Olay mahallindeki alevsiz yoğun duman, eğitimli ve sertifikalı tersane yangın ekibinin anında müdahalesi ve Tuzla itfaiyesinin ortak çalışmaları ile bastırılmıştır. Mahalde olduğu tespit edilen farklı alt yüklenicilere kayıtlı 5 kişi emniyetle dışarı alınmış olup 4 kişi ayakta kontrolleri tamamlanarak taburcu edilmiş, bir kişi de hastanede müşahede altında tutulmakta iken bu sabah vefat etmiştir. Üzüntümüz büyüktür. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.''

Açıklamada, sektördeki ilk iş güvenliği sertifikasına sahip, eğitim ve teknik gerekler konusunda aşırı duyarlı olan Anadolu Tersanesinde yapılan incelemede, ilk kez yaşanan bu iş kazasına neden olabilecek bir oluşum tespit edilemediği ifade edilerek, kazanın nedenine ilişkin detaylı incelemenin sürdürüldüğü bildirildi.

Bu arada, ölen işçinin, vücudundaki ağır yanıklar nedeniyle Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Erdal İnceyol olduğu öğrenildi. (AA)

ensonhaber