Berlin, iki gün önce trafik kazasına kurban giden tiyatro ve sinema sanatçısı Melek Diehl’e (32) ağlarken, kazaya neden olan Hasan S.’nin (30), yardım istemek yerine kaza yerini terk ettiği ve bu durumun genç kadının kurtulma ihtimalini ortadan kaldırdığı anlaşıldı.


Kazaya sebep olan Hasan S.’nin sonradan Müslümanlığa geçmiş bir Alman vatandaşı olduğu da ortaya çıktı. Berlin Savcılık sözcüsü, sürücünün zamanında yardım istemesi durumunda Diehl’in belki de kurtulabileceğini söyledi.

Hasan S’nin daha önce trafik kazası yaptığı için ehliyetine el konulduğu da öğrenildi. Kadın arkadaşına ait aracı ehliyetsiz kullanan Hasan S.’nin kaza sırasında üç ve beş yaşındaki iki oğlunun da otomobilde olduğu belirlendi. Olay yerinden kaçan Hasan S., önceki gün avukatı ile polise teslim olmuştu. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanan Hasan S. hakkında adam öldürmeye sebebiyet vermek, kazada yaralıya yardım etmemek ve ehliyetsiz araç kullanmak suçlarından beş yıla kadar hapis cezasıyla dava açılacak.

Hasan S.’nin kazadan hemen sonra iki çocuğunun annesi olan eski eşinin evine gittiği de kaydedildi. Eski eş, polise verdiği ifadede, Hasan’ın kaza günü telaşlı bir şekilde kendisine geldiğini belirterek, "Çocukları bana bıraktı. Telaşlıydı. Bana, ’Annem hastanede, hemen gitmem lazım’ dedi ve gitti.

Büyük oğlum, ’Babam kaza yaptı. Bir kadına çarptı. Arabanın camı kırıldı. Kadın havaya fırladı ve kafası kanadı’ dedi. Ben seyrettiği bir filmi anlatıyor sandım" dedi.

(Hürriyet)