İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen davanın bugün yapılan 27'nci duruşmasına, tutuklu yargılanan 44 sanıktan 38'i katıldı. Ayrıca tutuksuz sanıklardan Güler Kömürcü Öztürk ile Rafet Arslan da duruşmada hazır bulundu.

Duruşmanın başladığı sırada Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ü huzura alarak, ''Avukatlardan sanığa soru soracak olan var mı?'' diye sordu.

Bunun üzerine tutuksuz sanıklardan Ali Yasak'ın avukatı Şevket Küçük söz alarak, çapraz sorgusu yapılan Veli Küçük'e soru yöneltti. Küçük'e daha sonra Cumhuriyet savcıları sorular sordu.

Küçük'ün çapraz sorgusu sürüyor.

SALONA 23 BİN KİŞİ GİRİŞ YAPTI
Bu arada, duruşma salonunun bulunduğu binanın girişindeki kapıya konulan x-ray cihazının tespitlerine göre, davanın başladığı günden itibaren duruşma salonuna 23 bin kişi giriş yaptı.

Tutuksuz sanıklar, avukatlar, basın mensupları ve izleyicilerin kullandığı bu cihazdan geçen söz konusu kişiler, aynı gün içinde birçok kez salona giriş yapabiliyor.

Mahkeme Heyeti, Cumhuriyet savcıları ve tutuklu sanıkların kullanmadığı cihaz, duruşma salonuna girenleri her seferinde kayıt altına alıyor.
ensonhaber