Hurdacı cinayeti çözüldü


Hudacıyı yine hurdacı olan baba ve oğullarının öldürdüğü ortaya çıktı.İzmir'in Konak ilçesi, Gürçeşme semtinde geçtiğimiz pazartesi gecesi hurda kağıt toplayıcıları arasında alacak verecek yüzünden çıkan kavga cinayetle ilgili gözaltına alınan Ali Yavuz (57) ile oğulları Celal (24) ve Kemal Yavuz (31) tutuklandı.
Aralarında alacak verecek meselesi olduğunu ve kendilerine borcunu ödemediği için Erdal Mindivanli'yi(43) öldürdüklerini itiraf eden hurdacı baba ve iki oğlu cezaevine gönderildi.
Hurda kağıt toplayan Erdal Mindivanli ile Ali Yavuz ve oğulları Kemal ve Celal Yavuz'un arasında alacak verecek meselesinden çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, olayda hurdacı Erdal Mindivanli, baba ve oğulları tarafından önce dövülmüş daha sonra ise vücudunun çeşitli yerinden bıçaklanmıştı.
Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanan hurdacı baba ve 2 oğlu, Erdal Mindivanli'ye daha önce bir hurda taşımak için üç tekerlekli ve motorlu bir araba verdiklerini fakat bunun 4 bin YTL tutarındaki parasını vermediği için öldürdüklerini söylediği öğrenildi. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan Ali Yavuz ve oğulları cezaevine gönderildi.

ensonhaber