Kastamonu'nun 40 yıllık başkanı


İhsangazi İlçesi'nde 40 yıldır belediye başkanı olan 83 yaşındaki Omuzluoğlu yine aday..Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 5 Haziran 1968 tarihinden beri belediye başkanlığını sürdüren 83 yaşındaki Numan Omuzluoğlu, 29 Mart yerel seçimlerinde başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Omuzluoğlu için MHP'den istifa edip DP'ye geçmesi dolayısıyla rozet takma töreni düzenlendi.

Törende, İhsangazi belediyesinin 1968 yılında kurulduğunu belirten Omuzluoğlu, kendisinin 1968 yılından beri İhsangazi'nin ilk ve tek belediye başkanı olduğunu söyledi.

MİLLETVEKİLLİĞİ TEKLİFİ GELDİ KABUL ETMEDİM
İlk olarak halkın kendisine talepte bulunmasıyla belediye başkanlığına aday olduğunu ve o tarihten itibaren bütün seçimlerde başarılı olduğunu kaydeden Omuzluoğlu, ''ben halkı, halk da beni seviyor. Bundan dolayı buraya hizmet boynumun borcu. Zamanında milletvekilliği ve başka birçok görevler teklif edildi, ama kabul etmedim. Çünkü bu görev bence bakanlıktan, başbakanlıktan daha değerli'' dedi.

Tekrar başkanlığa seçilmesinin ''nasip işi'' olduğunu savunan Omuzluoğlu, şunları söyledi:

''Tekrar başkanlığa seçilirsem yeni bir otogar yaptıracağım. Ilgaz'ın suyunu getirip tarlaların sulanmasına kaynak sağlayacağım. Yeni sanayi çarşısı yaptık, 36 iş yeri teslim edilmeyi bekliyor. Biz bu hizmetleri yaparken devletten hiçbir katkı almadık. Ama her şeye rağmen işimizi yapmaya devam edeceğiz.''

ensonhaber