Hastane personeli yemekten zehirlendi


Hastane personeli ve refakatçılar yedikleri yemekten zehirlendiler.Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, aralarında doktor, hemşire, hastabakıcı ve refakatçıların bulunduğu 30 kişi yedikleri yemekten zehirlendi.
Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi merkez kampusünde görevli doktor, hemşire, hasta bakıcılar ile refakatçılar yedikleri akşam yemeği sonrasında rahatsızlandı. Yedikleri domates çorbası, tavuk döneri ve pilavdan sonra karın ağrısı, mide bulantısı kusma ve baş ağrısı şikayetleri görülen 30 kişi hastanenin acil servisine başvurdu.
ACİLE KALDIRILDILAR
Acilde ilk müdahaleleri yapılan 30 kişiden 22 kişi müşahade altına alınırken diğerleri ayakta yapılan tedavilerin ardından taburcu edildi.
Sağlık Müdürlüğü ile Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından yemeklerden numune alınırken, olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldı. Öte yandan daha önce de Yenikent Devlet Hastanesi'nde personel ve refakatçilerden oluşan 230 kişi zehirlenmişti. Bu olayla birlikte hastanelere yemek veren firmalar yeniden gündeme geldi.
Hasan Bektaş, hastaneye yemek veren firmanın iki aydır hastaneye hizmet verdiğini belirterek şöyle konuştu: "İntaniye uzmanları doktor arkadaşlarım zehirlenmenin pilavdan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor. Gerekli numuneler alındı. Olayla ilgili biz idari soruşturma, savcılık adli soruşturma başlattı.
Yemek konusunda en fazla titizlik ve hijyen göstereceğimiz yer hastanelerdir. Daha önce de Yenikent Hastanesinde benzer olay oldu. Firmaları bu konuda uyaracağız. İdari olarak sözleşmelerinin iptaline kadar gerekli yasal yaptırımları uygulayacağız."

ensonhaber