HaberTürk.
Cudi ve Gabar dağlarında operasyonlara Skorsy ve Kobra helikopterleri destek veriyor. CNA muhabiri Abidin Yel'in haberi

19.12.2008 15:56Şırnak'ın Cudi ve Gabar dağları bölgesinde gün boyu askerler tarafından yollarda mayın kontrolü yapılırken, operasyonların sürdüğü bölgelere askeri sevkıyat ise sürüyor.

HABER-FOTOĞRAF : ABİDİN YEL - CNA


Operasyonların yoğunlukla sürdüğü Şırnak’ta Cizre-Şırnak, Cizre-Güçlükonak-Şırnak-Beytüşşebap Karayolu üzerinde sabahın ilk ışıklarında göreve çıkan Mehmetçikler, yolda mayın taraması ve güvenlik kontrolü yapıyorlar. Yol boyunca zırhlı araçlar eşliğinde önlem alan askerler, bölgeye hakim noktalardaki mevzilerinde de elleri tetikte bekliyor.

Operasyonların yoğun olduğu sınır boylarına asker, askeri araç ve mühimmat sevkıyatı bugünde devam etti. Sabah erken saatlerde çevre illerden gelen çok sayıda askeri araç konvoyu geniş güvenlik önlemleri altında sınırdaki birliklere kaydırıldı. Askeri araç konvoyunun geçişi sırasında yol boyunca geniş güvenlik önlemleri alınırken konvoya Jammer aracı olarak tabir edilen sinyal dağıtıcı araçlarda eşliketti.

Öte yandan Terör örgütüne karşı operasyonların sürdüğü Cudi ve Gabar dağlarında ise askeri birliklere Skorsky helikopterleriyle mühimmat takviyesi yapılıyor. Askerin dağlardaki operasyonuna da gün boyunca Şırnak'tan havalanan Süper Kobra helikopterleri de havadan destek veriyor.