Bir bez gözüyle bakılmamalı


Arınç, "Hayatımda bir şeyden dolayı dokunulmazlığımın kaldırılması istendi."Üniversitede okuyan kız öğrencilerin yaşadıkları giysi sorunları dolayısıyla Manisa'daki bir konferansta yaptığı konuşmadan dolayı dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandığını anlatan Arınç, o günkü konuşmasında olaya “bir bez gözüyle” bakılmaması gerektiğini söylediğini hatırlattı.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, “Siyaset, demokrasinin kalbi, meclisimizin, insanımızın, toplumun huzura kavuşması için yapılması gereken bir uğraş” dedi.
Bülent Arınç, Manisa Belediyesi'nin aralık ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında “Manisa'nın Örnek Simalarıyla Söyleşi” programına konuk olarak katıldı.

"ERBAKANLA BAŞLADIM"
Siyasete 1969 yılında Konya'da Necmettin Erbakan'ın seçim çalışmalarına katılarak başladığını ifade eden Arınç, 1995'te Refah Partisi'nden, 1999'da da Fazilet Partisi'nden milletvekili seçildiğini hatırlatarak, bulunduğu partilerin kapatılmalarından dolayı parti değiştirdiğini, ancak siyasette çizgisinin hep aynı kaldığını söyledi.

Üniversitede okuyan kız öğrencilerin yaşadıkları giysi sorunları dolayısıyla Manisa'daki bir konferansta yaptığı konuşmadan dolayı dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandığını anlatan Arınç, o günkü konuşmasında olaya “bir bez gözüyle” bakılmaması gerektiğini söylediğini hatırlattı.

BAYRAĞA SAYGIM SONSUZ
Arınç, bu konuşmada yaptığı bayrak benzetmesinin yanlış anlaşıldığını ve Türk bayrağına herkesten fazla saygı gösterdiğini belirterek, “Hayatımda bir tek şeyden dolayı dokunulmazlığımın kaldırılması istenmişti, o da buydu. Anayasa komisyonu bunun gayri ciddi birşey olduğunu gördü ve davaya talebi reddetti” diye konuştu.

Meslek ve siyaset yaşamında da ilkeli, tutarlı ve kararlı olmaya çaba gösterdiğini ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"SİYASETTEN İSTİFADE ETMELİYİZ"
“Benim de çok hatalarım ve yanlışlarım var. Kırdığımız insanlar var. Ama bunlar bizim beşeri zaaflarımızdır. Yani isteyerek yapmıyoruz bunları. Siyaset hayatına yeni insanlar katılacak. Siyaset, demokrasinin kalbi, meclisimizin, insanımızın, toplumun huzura kavuşması için yapılması gereken bir uğraş. Bunu herkes yapmak zorunda. Siyaseti mutlaka kullanmak, bir araç olarak ondan istifade etmek durumundayız.”
Program sonunda Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Arınç'a katılımından dolayı çiçek ve plaket verdi.

Programı Manisa Valisi Celalettin Güvenç, başsavcı Sait Gürlek, Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, siyasal parti temsilcileri ile vatandaşlar izledi.

ensonhaber