Serik'te darp kavgası


Otelde çalışan iki kişiyi darp ettikleri ve havaya ateş ettikleri öne sürülen 6 kişi gözaltına alındı.Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Kadriye beldesinde yaşanan olayda Durmuş Deli ve Emre Gürbüz, otelin önünde yaklaşık 10 kişinin saldırısına uğradıklarını, saldırganların havaya 12 el ateş açtığını iddia ederek jandarmaya şikayette bulundu.

Şikayet üzerine soruşturma başlatan jandarma, İbrahim Gül'ün oteli önünde iki çalışana saldırı ve havaya ateş açma olayına karıştıkları iddia edilen 6 kişiyi gözaltına aldı.

KAYMAKAM ÜMİT
Serik Kaymakamı Ahmet Ümit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Durmuş Deli ve Emre Gürbüz'ün seçimle ilgili el ilanı dağıttıklarını, zabıtanın da kendilerine yasal olmaması nedeniyle bu konuda uyarıda bulunduğunun anlaşıldığını bildirdi.

Kaymakam Ümit, el ilanlarını asmaya devam eden Deli ve Gürbüz'ün gözaltına alınan kişilerle tartıştığını, olaya karışan kişilerin alkollü olduğunu, kavga sırasında havaya da ateş açtıklarının tespit edildiğini belirtti. Kaymakam Ümit, olayın Kadriye Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz'un olayla ilgisinin bulunmadığını kaydetti.

Kadriye Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz da yaptığı açıklamada, zabıta ekiplerinin,darp edildiklerini iddia edenlerin, cadde ve sokaklara afiş astıklarını tespit ettiğini ve zabıtanın bu kişilere uyarıda bulunduğunu söyledi. Bu kişilerin saldırıya uğradığından bilgisi olmadığını dile getiren Kantoz, ''Kimse belediyemizden izin almadan cadde ve sokaklara afiş asamaz'' dedi.

Durmuş Deli ve Emre Gürbüz'ün kendisine ait afişleri astıklarını ve bu nedenle saldırıya uğradıklarını ileri süren AK Parti Kadriye Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül, ''Kimseyle husumetim yok. Bu olay AK Parti'den Kadriye Belediye Başkan aday adayı olduğum için gerçekleşmiştir'' iddiasında bulundu.

Gözaltında bulunan ve isimleri açıklanmayan zanlılar adliyeye sevk edildi.

ensonhaber