Kayıp çocuğun cesedi sandıktan çıktı


11 yaşındaki çocuğun ölümüne ilişkin ablası gözaltına alındı.

Fatih'te, kaybolan ve yaklaşık bir aydır kendisinden haber alınamayan 11 yaşındaki çocuğun cesedi, evlerindeki çeyiz sandığında bulundu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Fatih Keçeci Karabaş Mahallesi'ndeki tek katlı kerpiç evde yaşayan 11 yaşındaki A.D, 22 Kasım'da kayboldu. Polise başvuran A.D'nin ailesi, çocuğu görenlerin ya da yerini bilenlerin kendilerine ulaşması için el ilanı ve afiş bastırarak sokaklara astı. A.D'nin bulunması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları fiziki ve teknik takip sonrasında çocuğun anne, baba ve ablasını gözaltına aldı.

ABLA CİNAYETİ İTİRAT ETTİ
İfadesine başvurulan A.D'nin 17 yaşındaki ablası S.D'nin, kardeşini öldürdüğünü itiraf etmesi üzerine söz konusu evde arama yapan polis, A.D'nin cesedini, ablasının odasındaki çeyiz sandığında buldu. Ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Emniyetteki işlemleri süren S.D'nin ifadesinde, ''kavga ettikleri sırada bayılan kardeşini panikleyerek bıçakla öldürdüğünü, cesedini çeyiz sandığına saklayıp, kokmaması için üzerine kireç ve naftalin döktüğünü'' söylediği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ensonhaber