İçkiden sızdılar zehirlendiler


Tamirhanede sızan şahıslar gaz sızıntısını farketmeyerek zehirlendiler.ADAPAZARI'nda tamirhaneye bırakılan otomobilin LPG tankından yayılan gazdan zehirlenerek ölen biri kadın 3 kişinin, aşırı alkol alıp sızmaları yüzünden gaz sızıntısını farkedemedikleri ortaya çıktı.

Olay, Güneşler Beldesi Zirai Aletler Sanayi Sitesi’nde LPG montajı ve tamiratı yapan 40 yaşındaki Murat Kulağızlı'ndan geç saatlere kadar haber alamayan yakınlarının gece yarısı işyerine gelmesiyle ortaya çıktı. Kulağızlı'nın amcası İsmet Kulağızlı, işyerine girdiğinde içerde gaz kokusu olduğunu farkedip yerde de bir kişinin yattığını görünce, hemen 112 Acil Servis ile polisi aradı.

İşyerine gelen polisle gelen 112 Acil Servis ekibinin yaptığı incelemede Murat Kulağızlı ile 45 yaşındaki arkadaşı İbrahim Kanlıbalaban'ın öldüğünü belirledi. İşyerinin üst katında da ilk anda kimliği belirlenemeyen bir kadının cesedi bulundu. Kadının kimliğinin saptanabilmesi için parmak izi araştırması da yapan polis sonuç aldı. Kadının daha önce hakkında sahtecilikten işlem yapılan 28 yaşındaki Aysel A. olduğu anlaşıldı. Aktuna'nın, tamirhanede ölü bulunan diğer iki kişiyle içki içtikleri belirlendi.

İşyerine alınan tamir için getirilen 54 FE 291 plakalı otomobilin LPG sistemindeki kaçaktan içeri gaz sızdığı saptanırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ensonhaber