Uşak'tan özür kampanyasına tepki


Uşak'ta kimi kuruluşların temsilcileri kampanyaya tepki gösterdiler.Uşak Tabip Odası Başkanı Dr. Zafer Aydın, düzenlediği basın toplantısında, kendilerini aydın olarak tanıtan kişilerin Ermeniler'den özür dileme adı altında başlattıkları kampanyayı ibret ve hayretle izlediklerini belirterek, aynı kampanyayı destekleyenlerin yakın tarihte Karabağ ve Hocalı'daki soykırım ve katliamlara sessiz kalmalarına anlam veremediklerini söyledi.

Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılma sürecinde yaşanan olayların doğru algılanması gerektiğini belirten Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

KAMPANYAYI DERİN BİR ENDİŞEYLE İZLİYORUZ
''İngilizler'in Hindistan'da, Fransa'nın Cezayir'de, ABD'nin kendi topraklarında Kızıldereli ve siyahi yurttaşlarına yaptıklarına ve bugün Irak'ta yaptıkları ve yapmaya devam ettiklerine, Avrupa'nın göbeğinde Boşnak soykırımına çanak tutan ve seyirci kalanların, bizi soykırımcı olarak tanımlayamaya çalışmasını ciddiye almıyoruz. Kampanyayı kınıyoruz.'' Türkiye Kamu-Sen Uşak İl Temsilcisi Mehmet Özkuk da bir basın toplantısı düzenleyerek, kampanyayı derin bir endişeyle izlediklerini bildirdi.

"HİÇ KİMSE YANLIŞ HESAP YAPMASIN"
Kendilerini bir grup aydın olarak tanıtan kişilerin, demokrasi adına başlattıkları kampanyanın, kamuoyunda gerekli desteği bulamayacağını vurgulayan Özkuk, ''Türk milleti ve bu ülke asla sahipsiz değildir. Hiç kimse Türk milletinin sabrını, soğukkanlılığını, hoşgörüsünü ve anlamlı suskunluğunu yanlış anlamasın. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın'' dedi.

ensonhaber