Vatan'ın GÖKÇEK OYUNU


Vatan gazetesi neden Bakan Çağlayan'ı başkan yapmak istiyor?AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını henüz açıklamaması kulislerde farklı senaryoların yazılmasına neden oluyor. Erdoğan'ın Gökçek'i bir kez daha aday olarak göstermeyeceği iddia ediliyor. Bu senaryoyu işleyenlerin alternatif adayı ise Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan.

VATAN NEDEN ÇAĞLAYAN'I İSTİYOR
Özellikle VATAN gazetesi son günlerde AKP'nin Ankara adayının Bakan Çağlayan olacağı yönünde haberler yapıyor. Peki bu haberlerin kaynağı ne ve VATAN neden Çağlayan'ı başkan yapmak istiyor?

ÇAĞLAYAN GÖKÇEK'LE PETLAS HESABINI MI KESECEK?
Gazetenin son dönemde Melih Gökçek'in yeniden aday yapılmayacağı yönündeki bilgilerin kaynağının Bakan Zafer Çağlayan'a yakın kaynaklar olduğu öne sürülüyor.

Bakan Çağlayan bir süre önce 'Ankara'nın Temelli Beldesi'nde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde Petlas için bir fabrika kurulması için talimat verdiği, ancak Gökçek'in karşı çıktığı yönündeki iddia VATAN gazetesine sızdırıldı. Vatan gazetesinin de bu haberi gündeme getirerek, Gökçek'in adaylığına engel olacağı konuşuluyor. Vatan'ın yarın bu haberi gündeme getireceği öğrenildi.

Gökçek hakkındaki bu senaryoların, AKP'nin Ankara adayını açıklamasına günler kala gündeme gelmesi, Çağlayan'ın Gökçek'le bir hesaplaşma içine girdiği şeklinde yorumlanıyor.

ensonhaber