Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme: Ülkemizin Huzurunu Bozmaya Çalışanları Nefretle Kınıyoruz...

Hatay'ın İskenderun İlçesine Bağlı Arsuz Beldesi Belediye Başkanı Fuat Süme, Türkiye'nin Huzura ve Barışa İhtiyacı Olduğunu Belirterek, Birkaç Ay İçerisinde Peş Peşe Bayramlar Yaşadığımızı, Bu Mutlu Günleri Bozmaya Çalışanlar Olduğunu, Bunu Yapanları, Güvenlik Güçlerine Karşı Saldırı Gerçekleştirenleri Nefretle Kınadıklarını Söyledi.

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Arsuz Beldesi Belediye Başkanı Fuat Süme, Türkiye'nin huzura ve barışa ihtiyacı olduğunu belirterek, birkaç ay içerisinde peş peşe bayramlar yaşadığımızı, bu mutlu günleri bozmaya çalışanlar olduğunu, bunu yapanları, güvenlik güçlerine karşı saldırı gerçekleştirenleri nefretle kınadıklarını söyledi.

Türkiye'nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan İskenderun Şehit Pamir Caddesi üzerindeki Ortodoks Kilisesi'nde Noel ayini düzenlendi. Ayin öncesi Noel Baba çocuklara hediye dağıttı. Noel hediyesi almak isteyen çocuklarla Noel Baba arasında kilise içerisinde kovalamaca yaşandı.

Ayin öncesi kiliseye gelen Noel Baba, bir anda çocukları karşısında görünce neye uğradığını şaşırdı. Minik çocuklar, elinde siyah çuvalla kiliseye giren Noel Baba'dan hediye kapmak için yoğun çaba sarf etti. Çocuklar, hediye alabilmek için Noel Baba'ya zaman zaman zor anlar yaşattı. Bir ara çocuklara hediye vermekte zorlanan Noel Baba, kilise içerisinde koşmaya başladı. Hediye kapmak isteyen çocuklarla Noel Baba arasında kilise içerisinde kovalamaca yaşandı. Minik çocuklar sonunda istediklerini almayı başardı. Küçükler kadar büyükler de Noel Baba'ya ilgi gösterdi.

Hediye dağıtımı sonrası ayin düzenlendi. İskenderun'da yaşayan Hristiyan vatandaşların katıldığı ayine, kendisi de Hristiyan olan Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme de katıldı. Süme, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin huzura ve barışa ihtiyacı olduğunu belirterek, "Son birkaç ay içerisinde peş peşe bayramlar yaşadık. Bu mutlu günlerimizi, ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlar var. Bu işi yapanları, ülkemizdeki huzuru bozmaya çalışanları, güvenlik güçlerimize karşı saldırı gerçekleştirenleri nefretle kınıyoruz" dedi.(CİHAN)