BDP İlçe Başkanı tacizden gözaltında


Marmaris BDP İlçe başkanı ve arkadaşı, Ukraynalı bir kadını kaçırma ve cinsel tacizden gözaltına alındı.
BDP İlçe başkanı M.A. ile arkadaşı E.Ö., iddiaya göre dün gece yarısı kiraladıkları otomobille dolaşırken, Kemal Elgin Bulvarı sahil şeridinde evine gitmekte olan Olena T.'ye yaklaşıp sözlü tacizde bulundu. M.A. ve E.Ö., kendilerini azarlayan Türk vatandaşı Olena T'yi zorla arabaya bindirerek Marmaris'ten 19 kilometre uzaklıkta Bozburun Köyü'nde bulunan bir inşaat alanındaki barakaya getirdi. Burada cinsel tacize uğrayan Olena T., direndiği için dövüldü. M.A. ve E.Ö. bir süre sonra Olena T.'yi, Marmaris'in Turgut Köyü karayolu kavşağına getirilerek tekrar tekme tokat dövüldükten sonra bıraktı.

Marmaris'te bulunan arkadaşını cep telefonu ile arayan Olena T., yardım istedi. Olena T., yardıma gelen arkadaşının arabasıyla Marmaris Çarşı Polis Merkezi'ne gelerek şikayette bulundu. Ukrayna uyruklu Türk vatandaşı Olena T., kendisini döverek tecavüz ettiği ileri sürülen kişilerin kullandığı otomobil plakasını polislere bildirdi.

Polis, yaptığı araştırmada kiralık olduğu belirlenen otomobili kullanan kişileri tespit etti. Tepe Mahallesi Barlar Sokağı arkasında bulunan bir apartman dairesine baskın düzenleyen polis, evde bulunan Marmaris BDP İlçe Başkanı M.A. ile arkadaşı E.Ö.'yü yakaladı. Evde yapılan aramada terör örgütü PKK'ya ait dökümen ile bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın yazdığı yayın yasağı bulunan kitap ele geçirildi.

BDP İlçe Başkanı M.A. ve arkadaşı E.Ö. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde, taciz edilip dövüldüğünü öne süren Olena T. ile yüzleştirildi. Olena T., iki zanlıyı tespit ederek davacı ve şikayetçi olduğunu bildirdi.

Olena T.'nin Devlet Hastanesi'nde alınan doktor raporundan tecavüz bulgusuna rastlanılmadı, gözünde morluk, yüzünün ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanıldı. Üç saat Devlet Hastanesi'nde kontrol altında tutulan Olena T., polis eşliğinde evine götürüldü.

Suçlamaları reddeden sanıklardan M.A.'nın ‘yasak yayın bulundurmak, tecavüze yeltenmek, zorla adam kaçırarak darp etmek’, arkadaşı E.Ö.'nün ise ‘tecavüze yeltenmek, zorla adam kaçırarak darp etmek’ suçlarından bugün mahkemeye sevk edileceği bildirildi.

M.A. SABIKALI ÇIKTI
Zanlılardan M.A.'nın ‘terör örgütüne yardım ve yataklık, ruhsatsız silah bulundurmak ve adam kaçırmak’ suçundan sabıkası bulunduğu, olaya karışan arkadaşı E.Ö.'nün ise sabıkası olmadığı bildirildi.

ensonhaber