Karda hırsız avı


Silah çalarak kaçan hırsızları Başkent polisi yakaladı.Başkent'te bir av bayiinden çeşitli silahlar çalarak kaçmaya çalışan 3 kişiden ikisi polisin yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı. Karlar içinde saklandıkları sırada yakalanan zanlılar, polis araçlarına alınarak karakola götürüldü.
Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde düz kontak yaparak çaldıkları 06 RFS 79 plakalı otomobille Pursaklar'da bir av bayiine girerek çeşitli silahlar çalan 3 şahıstan ikisi polisin yaptığı operasyonla yakalandı.
Keçiören'de devriye gezen bir polis ekibi tarafından farkedilen çalıntı araç, 'dur' ihtarlarına uymayarak kaçmaya başladı. Altındağ'daki ara sokaklara girerek izlerini kaybettirmeye çalışan zanlılar daha fazla kaçamayacaklarını anlayınca aracı terk ederek yaya olarak kaçmaya başladı.
Otomobili takip eden polisler de kaçan şahısların peşine düştü. Gecekonduların arasında karların üzerine yatarak kendisini gizlemeye çalışan zanlılardan birisi yakalanarak gözaltına alındı.
Şahısların çevrede gizlenme ihtimali üzerine yapılan aramalar sonucunda ekipler zanlılardan birini daha karların arasında saklanırken yakaladı. Yakalanan şahsın polis aracına götürülmesi sırasında polis ekipleri de karların üzerinde yürümekte güçlük çekti.
Yakalanan her iki şahıs da karakola götürülürken kaçan diğer şahsın bulunması için çalışma başlatıldı. Zanlıların düz kontak yaparak çaldıkları otomobil ise çekici ile otoparka götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ensonhaber