İhaleleri takip etme gibi görevim yok


Ulaştırma Bakanı Yıldırım, CHP'li veklin iddialarını yanıtladı.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın bir elektronik şirketiyle ilgili TBMM'de gündeme getirdiği iddialara ilişkin, Ulaştırma Bakanlığı'nın 50 bin ihale yaptığını belirterek, ''Benim ihaleleri takip etmek gibi bir görevim yok'' dedi.

Yıldırım, ODTÜ'de düzenlenen uluslararası katılımlı ''Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı''na gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"BELGESİ VARSA GETİRSİN"
Bir gazetecinin CHP İstanbul Milletvekili Soysal'ın TBMM'de gündeme getirdiği ''Siemens şirketinin ihalelerde rüşvet dağıttığı'' iddialarını hatırlatarak, kendisinin de şirket yetkilileriyle görüştüğünün öne sürüldüğünü belirtmesi üzerine Bakan Yıldırım, ''Bu arkadaşın böyle bir iddiası varsa, belgelerini getirsin bakalım. Ben böyle bir şey hatırlamıyorum'' dedi.

''Siemens şirketinin Ulaştırma Bakanlığının ihalelerinde bir kazanımı söz konusu mu?'' sorusuna da Yıldırım, ''Olmaz olur mu? Ulaştırma Bakanlığı 50 bin ihale yapıyor. 50 bin tane ihalede mutlaka vardır. Benim ihaleleri takip etmek gibi bir görevim yok'' yanıtını verdi.

ensonhaber