Gül'ün Noel mesajı


Cumhurbaşkanı Gül, Noel Bayramı için tebrik mesajı sundu.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız milletimizin eşit ve şerefli üyeleridir" dedi.
Gül, "Noel Bayramı" sebebiyle yayımladığı mesajında, "Hıristiyan vatandaşlarımızın bugünden itibaren idrak edecekleri Noel Bayramlarını en samimi duygularımla kutluyorum" dedi.
"HERKES EŞİTTİR"
Kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşların, milletin eşit ve şerefli üyeleri, millet hayatının da her türlü tecellisinde ortakları olduğunu belirten Gül, "Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti bu ilkeyi şiar edinmiş, yüce milletimizin her ferdinin kardeşlik, birlik ve dayanışma duygularıyla yekdiğerine kuvvetle kenetlendiği demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir" dedi.
"Bugün küreselleşen dünyamızda, milli huzurumuz, birliğimiz ve bütünlüğümüz kadar, dünya milletleri arasındaki barış ve uyum da fevkalade önem kazanan bir husustur" diyen Gül, şunları kaydetti:
"Son yıllarda farklı dinler ve kültürler arasında yaşanabilecek bir çatışma düşüncesinin maalesef zaman zaman seslendirildiği bir dönemden geçmekteyiz.
Türkiye, zengin tarihsel birikimi ve insanlığın ortak geleceğine olan inancıyla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bölgemizde ve dünyada barış, istikrar ve huzur için sorunların çözümünde rol oynayan bir güç olmaya, kültürler ve dinler arasında diyalog ve uyum sağlama çabalarına katkıda bulunmaya devam edecektir.
Bu düşüncelerle, Hıristiyanlığın tüm geleneklerinden vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını bir kez daha kutluyor, başarı, esenlik ve mutluluk temennilerimi ifade ediyorum."

ensonhaber