Anadolu'daki lezzetleri ekranlar aracılığıyla izleyicilere tanıtan Mehmet Yaşin, 'Yemekteyiz' programındaki yarışmacıların tavırlarının sofra adabımıza uygun olmadığını söyledi.
CNNTurk'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 'beşNbirK' programına konuk olan lezzet uzmanı Mehmet Yaşin, aynı kanaldaki 'Lezzet Durakları' programında yıllardır izleyenlere Anadolu'nun bilinmeyen yemeklerini tanıtıyor.

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre; yıllarca sadece Anadolu'da değil dünya mutfağından da bir çok yemek tadan Mehmet Yaşin, son zamanların gözde yarışması 'Yemekteyiz'i eleştirdi.

Show TV'de ekrana gelen yarışmayı sadece bir kez izleyebildiğini anlatan Mehmet Yaşin, "Ben bir kere seyrettim bu programı, sonra vaktimin çok kıymetli olduğunu, onun için de böyle ipe sapa gelmez programlara ayıracak vaktimin olmadığına karar verdikten sonra vazgeçtim seyretmekten" diye konuştu.

Program ile ilgili gazetelerde çıkan yazıları takip ettiğini ve dehşete düştüğünü ifade eden Mehmet Yaşin, yarışmacıların sofranın ortasında yaptıkları sert konuşmaların Türk sofra adabına uymadığını şu sözlerle ifade etti:

"Bizim en sakin anlarımız sofrada. En birbirimize saygı duyduğumuz, hele misafirseniz, sofrada geçen zamanlarımızdır. Bizim adetimizde yenen yemeği kötülemek yoktur. Belki o misafirlikten eve gittiğiniz zaman eşinizle, dostunuzla çekiştirebilirsiniz. O doğaldır her zaman oluyor, halen oluyor. Ama oturduğunuz yerde kıran kırana, neredeyse küfür şeyine gelecek kadar böyle bir şey yok. Sanıyorum bu bizde bir sürü şey tercüme edilir, emek sarf edilmeden basılır. Bu da dışarıdan bir tercüme program. Aynı o kavgalar, dövüşler buraya adapte edilmiş. Dışarıdaki görüntülerin bize uygun olmayan uygulaması."

haberturk