Yerel seçimlere 4 ay kala adaylar seçim atmosferine kendilerini hazırlamaya başladı. Siyasi partilerde aday adaylığı başvurularının birer birer açıklanmasından sonra partiler arası transferler de başlamış durumda.


Bitlis’in Mutki İlçesinin AKP’li Belediye Başkanı yaptığı yazılı bir basın açıklamasıyla partisinden ayrılarak siyasi hayatına Demokrat Parti’den devam edeceğini açıkladı. 2003 Mart ayında yapılan yerel seçimlerle iş başına gelen Birhan Güllübardak, muhabirimize yaptığı açıklamada Bitlis’in Mutki İlçesinin sosyal ve ekonomik gelişim sıralamasında sondan 2’nci sırada olmasına karşın iktidardan hak ettiği desteği göremediğini kaydetti. Görevde bulunduğu 4,5 yıllık süre zarfından AKP’li 3 Milletvekili ve parti teşkilatının Mutki’de yapılması elzem teşkil eden hizmetleri getirmekte isteksiz davrandığını belirten Güllübardak, “ Türkiye’nin en geri kalmış 2’nci yerleşim merkezi olan Mutki İlçemizde büyük umut ve heyecanla hizmete başladık. Ancak aradan geçen 4,5 yıllık süre zarfında içinde bulunduğumuz heyecanın yansımasını ilçenin sorunlarını aktardığımız milletvekilleri ve parti teşkilatında göremedim. Bu şartlar altında AKP içinde siyasi hayatımı sürdürmemin ne benim ne de Mutki açısından bir fayda getirmeyeceği kanaatine vararak Demokrat Parti’ye geçtim.”dedi.

Yarın saat 10.00’da Bitlis İl Merkezinde oluşturulacak bir konvoyla Bitlis’in Mutki İlçesine gidileceği ve AKP’li Belediye Başkanı Birhan Güllübardak ve 6 Belediye Encümeninin de aralarında bulunduğu 200’e yakın AKPli’nin törenle Demokrat Partiye geçeceği öğrenildi.
habertürk