Kaza, Tosya'nın Akcakavak Köyü Suluca mevkiinde saat 04.00 sıralarında meydana geldi. İstanbul'dan Ordu istikametine giden Bülent İlhan yönetimindeki Uzay Turizm'e ait 52 EK 044 plakalı yolcu otobüsü Nalbantoğlu Dinlenme Tesisi'ne girerken karşı istikametten gelen Engin Kanyal yönetimindeki 28 K 0555 plakalı balık yüklü kamyon ile çarpıştı. Kazada otobüs şoförü Bülent İlhan, Habibe Yalman, Yeter Tan, Kazım Bakır, Ali Sayın, İrfan Sade, Murat Güne ve isimleri belirlenemeyen 4 kişi olmak üzere 11 kişi öldü, 41 kişi de yaralandı. Kaza sonrası yaralı yolculardan 10'u Tosya, 20'si Kastamonu ve 11'i de Çankırı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Çankırı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan ayakta tedavi gören Emine Tefir, Hamide, Mevlüt ve Yüksel Aydoğdu, Abdullah Öztürk olmak üzere 5 kişi taburcu edilirken, kimliği belirlenemeyen bir yolcu ağır olmak üzere Emine Kangal, Nazmi Çalmar, Ahmet Bülgü ve Kadriye Enez Ordopedi ve Göğüs Cerrahi Sergisi'nde tedavi altına alındı.

Kazada yaralanan 20 yolcu ise Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'nde ise kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralı yolcular ise Adem Kalem, Saniye Kalem, Nazmiye Kalem, Yaşar Yeniyol, İhsan Karapınar, Yeter Dülgü, Mehmet Çolak, Sedat Dürü, Ahmet Şal, Hatice Güney, Zeynep Bolluk, Niyazi Aksu, Özcan Dikmen, Şenol Erken, Günay Dikmen, Saniye Kaya, Seher Değirmen, Emine Övme, Kadir Güney ve Seçkin Güney.

Yaralılardan durumu ağır olan Mehmet Çolak ise hemen ameliyata alındı. Hastanede tedavi altına alınanlar için polis telsizlerinden aralıklarla kan anonsu yapıldı. Hastanede bulunan yaralılar kaza yerinde bir çok eşyasını kaybettiği için basın mensuplarının cep telefonları sayesinde yakınlarına kendilerinin iyi olduğunu belirttiler.

hürriyet