AKP, Ankara adayını yarın açıklayacak Flaş

31 Aralık 2008ANKARA / DHA - ANKA.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir merakla beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayını yarın açıklayacak.

Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye başlattığı saldırıların ardından çıktığı Ortadoğu gezisi öncesinde Esenboğa Havaalanında yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir ve ilçe belediye adaylarını yarın saat 11.00’de AKP Genel Merkezi’nde açıklayacağını söyledi.
Erdoğan diğer iller için ise çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

GÖKÇEK: BEN DE SİZİN GİBİ BEKLİYORUM
Başbakan Erdoğan 'Ankara adayını yarın açıklayacağım' dedi, gözler üç dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çevrildi.

Gökçek, Ortadoğu turuna çıkan Başbakan Erdoğan'ı uğurlamak için Esenboğa Havaalanı'nda yerini aldı. Gazetecilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Gökçek'in, "Arkadaşlar ben de sizin gibi bekliyorum" dedi.

Yarın kaderini belirleyecek açıklamayı yapacak olan Başbakan Erdoğan'ı protokolden el sallayarak uğurlayan Gökçek, gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen yinede adaylığı konusunda yanıt vermedi.Gökçek, kendisinin kullandığı araç ile havaalanından ayrıldı.


hurriyet