2009'a farklı girmek isteyen bazı vatandaşlar, yeni yılı Boğaziçi Köprüsü'nün üzerinde karşıladı. Kimi aracının içinde kimi de köprünün asfaltına ayak basarak yeni yıla girdi.


Boğaziçi köprüsünde 2009'un ilk anlarında trafik tıkandı. Köprüyü kilitleyenler ise eğlenceden dönenler değil, yeni yıla iki kıta arasında girmek isteyenlerdi.

Yeni yıla farklı girmek isteyen İstanbullular 2009'a dakikalar kala Boğaziçi Köprüsü üzerinde toplandı. Ailesiyle, sevgilisiyle ve arkadaşlarıyla yeni yıla boğazın tam ortasında girmeyi tercih edenler, gece 00.00'da şaraplarını içip, bol bol fotoğraf çektirdi.

Polisin köprü üzerinde araç ve yayaların durmasına izin vermemesi nedeniyle vatandaşlar en fazla 5 dakika köprü üzerinde durabildi. Kutlamalar sırasında köprüden geçen sürücülerde korna çalarak yeniyıl coşkusuna destek verdi.

2009 yılını tabak ve bardak atarak karşıladılar
Şişli Kurtuluş Caddesi'nde yaşayan vatandaşlar, 2009 yılını da geçmiş yıllarda olduğu gibi farklı karşıladılar. Kurtuluş Caddesi'nde yaşayan gayrimüslim vatandaşlar, saatin 00.00 olmasını pencerelerinde beklediler. Saatlerin 00:00'ı gösteridiği anda pencerelerinde olan vatandaşlar, ellerindeki bardak, tabak gibi eşyaları aşağı attılar.

Daha sonra sokağa çıkan vatandaşlar, kutlamalara burada devam ettiler. Birbirlerinin yeni yılını kutlayan vatandaşlar, tencere ve kapaklarını birbirine vurup ses çıkararak eğlendiler. Kurtuluş'ta yaşayan vatandaşlar, yeni yılı bu şekilde karşılamanın bir gelenek haline geldiğini söylediler.

Bu arada pencerelerden atılan tabak ve şişelerden biri, bir taksicinin camına gelerek camı çatlattı. Taksici ise camının çatlamasına tepki gösterdi.

2009'a namaz kılarak girdiler
Eyüp Sultan Camiisi önüne toplanan bir grup vatandaş, 2009 yılına girmeye saniyeler kala namaz kılmaya başladılar. 2009'a namaz kılarak giren vatandaşlar, Kuran'ı Kerim okuyup dua ettiler.

Bazı vatandaşların Eyüp Sultan önüne gelerek 2009 yılına dua ederek girdikleri gözlendi.

Alkolü fazla kaçıran gençler tekme tokat kavga etti
Taksim'de yeni yıl kutlaması sırasında aşırı alkol alan iki grup taksim meydanında öğrenilemeyen bir nedenle tartışmaya başladı.
Kavga eden gençleri, arkadaşları güçlükle sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan olay sırasında gençlerden biri aldığı ağır darbe sonucu baygınlık geçirdi.

Yerde hareketsiz yatan arkadaşlarını gören gençler, olay yerine sağlık ekibi çağırdı. Hastaneye kaldırılan gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


ekolayhaber