Kömür dağıtmada geciken müdür görevden alındı

3 Ocak 2009
Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU, (DHA)

.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} ORDU Valisi Ali Kaban, kömür dağıtımlarında gecikmeye, düzensizliğe ve kargaşaya neden olduğu gerekçesiyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Levent Özsoy'u görevinden aldı.

Ordu Valisi Ali Kaban yaptığı açıklama ile kentte bir süredir şikayetlere neden olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ilgili konunun incelendiğini söyledi. Şikayetlerin ciddi olduğunu dile getiren Vali Kaban, “Bu nedenle kömür dağıtımlarında gecikmeye, düzensizliğe ve kargaşaya neden olduğu gerekçesiyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Levent Özsoy, görevinden alınarak hakkında soruşturma başlatılmıştır.
Kömür, ihtiyacı olan her vatandaşımıza veriliyor. Müdür vekilinin hakkındaki soruşturma tamamlandığı zaman gerekli görülürse hakkında yasal işlem de başlatılacaktır” dedi.

‘BİR BAŞKASI YAPARSA, GEREKLİ İŞLEM YAPILIR’

Dar gelirli ailelerin durumunu yakından bildiğini söyleyen Vali Ali Kaban, “Bunu ancak gören ve yaşayan insanlarımız bilir. Onun için kömür dağıtımlarında bu ve buna benzer olaylar bundan sonra da yaşanması halinde gerekli görüldüğü takdirde başka sorumlular hakkında da gerekli işlemler yapılacaktır” diye konuştu.

hurriyet