Otomobilden fırlayan bebek tarlada bulundu

3 Ocak 2009
NURDAĞI(Gaziantep), (DHA)

.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} GAZİANTEP'in Nurdağı İlçesi'nde, buzlanan yolda kontrolden çıkan otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 2'si çocuk 7 kişi yaralandı. Kaza sırasında otomobilden fırlayan 7 aylık Gülhan Demir, yaralı olarak çalılıkların arasında bulundu.

Kaza, ilçeye bağlı İkizkuyu Köyü yakınlarında meydana geldi. İlçeye bağlı Sakçagözü Beldesi yönüne giden Hakan Demir yönetimindeki plakası henüz belirlenemeyen otomobil, buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak bir şarampole yuvarlandı.

Kazada, sürücü Hakan Demir ile otomobildeki Sultan, Hasan, Işıl, 4 yaşındaki Yıldırım, 7 aylık Gülhan Demir ile Habibe Boz yaralandı. Kazada otomobilden fırlayan ve mucze eseri olarak yaralı kurtulan 7 aylık Gülhan Demir, jandarma ekipleri tarafından çalılıkların arasında bulundu. Yaralılardan durumu ağır olan Yıldırım ve Gülhan Demir, Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne, diğer yaralılar ise Nurdağı Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Yaralı çocuklar Yıldırım ve Gülhan, yapılan ilk müdahalenin ardından Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


hurriyet